Металопрофіль та Металочерепиця ТМ Преміум

Утеплювач під металочерепицю

< Назад до статтей

При будівництві даху часто стоїть питання про ефективне використання підпокрівельного простору даху з металочерепиці. І в останні роки найчастіше приймається рішення про створення житлової кімнати під дахом. Найголовніше у вирішенні даного питання , утримувати в комфортному діапазоні температуру в мансардному поверсі. Оскільки стінами виступає дах, то утеплювати його  потрібно особливо відповідально, щоб економно використовувати енергоресурси і не платити великі гроші на опалення та кондиціювання.

Коли мова заходить про утеплення даху з металочерепиці мансардного поверху, то тут потрібно розуміти, що багато теплоізоляції не буває, адже з новими матеріалами можна досягти такої мінімальної теплопровідності огороджувальної конструкції, що для опалення приміщення в зимові морози буде досить увімкненої лампочки, періодичного кип’ятіння води в чайнику і пари живих людей. Майже все тепло, що буде виділятися з внутрішнього вмісту кімнати, може бути збережено, що створить досить високу температуру для комфортного проживання.

Але, все вище  сказане, це лише теорія, і на практиці, як правило, все набагато простіше. Під металочерепицю кладеться 150 мм м’якого утеплювача і на цьому економія грошей на опаленні закінчується. По приходу зими стає в приміщенні холодно, опалення працює на повну потужність, але це не рятує. Після цього починаються пошуки причин зниженої температури в мансарді, і після висновків експертів виходить невтішний вердикт: знімати металочерепицю і переробляти утеплення.

Справа в тому, що 150 мм легкої вати, це саме по собі дуже мало для ефективного заощадження тепла, так вона ще має властивість сповзати по пароізоляції вниз по схилу, утворюючи не утеплені ділянки даху. Це стає очевидним при демонтажі металочерепиці та гідроізоляції. Щоб такого не відбувалося при утепленні даху мінеральною ватою, слід застосовувати матеріал щільністю не нижче 30 кг / м.куб.

Для західного регіону за будівельними державним нормам мінімальна товщина утеплення мансарди з мінеральної вати становить 220 мм. Але оскільки товщина м’якої вати йде кратно 50 мм, то застосовують товщину 250 мм. При цьому ви повинні розуміти, що 220 мм це мінімальна товщина! І якщо ви хочете, щоб ваш будинок був енергозберігаючий і енергоефективний, слід передбачити шар теплоізоляції близько 300 мм.

У багатьох людей виникає питання, як всунути 300 мм утеплення між крокв перетином, наприклад, 60х180 мм. Відповідь проста — наростити товщину крокв за допомогою бруса 60х50 мм. Як варіант, одну рейку зверху, другу знизу, уздовж крокв, і третю рейку ще нижче, з горизонтальним розташуванням (поперек крокв) з кроком, рівним ширині плити утеплювача.

Пароізоляція при цьому притискається рейкою до крокви і знаходиться в товщі теплоізоляції. Так вона буде захищена від проколів цвяхами або саморізами, якими зазвичай кріплять обробний гіпсокартон. Таке розташування пароізоляційного шару не погіршує роботу покрівельного пирога, тому що її функція — відрізати тепле повітря з приміщення від точки роси, а знаходиться вона буде в будь-якому випадку за мембраною. Тому, утеплювач, який буде розташовуватися перед нею, не намокне від вогкості, тому що буде перебувати в теплому приміщенні.

Не забудьте забезпечити і захист від вологи верхній шар плит. Оскільки покрівельним покриттям є металочерепиця, з нижньої сторони на ній часто утворюється конденсат, який буде капати на утеплювач, якщо його не захистити. А мокрий утеплювач вже не утеплювач. До того ж, крім захисту вати від вологи потрібно потурбуватися і про збереження тепла в ній і не дати вентиляційним потокам повітря видувати тепле повітря з теплоізоляції. Роль гідро- і вітрозахисту може одночасно виконувати супердифузійна мембрана. Їх багато видів, і відрізняються вони в основному міцністю на розрив і наявністю або відсутністю антиконденсатного шару. У більшості випадків звичайної тришарової мембрани щільністю 135 г / м.кв. досить, щоб не переплачувати багато на цьому етапі.

Якщо ви розглядаєте альтернативні варіанти, рекомендуємо звернути увагу на такий тип теплоізоляційного матеріалу, як екструдований пінополістирол. Він володіє найкращими показниками по теплопровідності, і не боїться вологи. З мінусів, він виділяє їдкий дим при горінні (навіть протипожежні варіанти) і не має шумоізоляційних властивостей, тому що він легкий і твердий.

Всі необхідні покрівельні матеріали ви можете знайти на нашому сайті у відповідних розділах. Ціни завжди підтримуються в актуальному стані, і уточнювати необхідно лише наявність матеріалів, так як ми працюємо безпосередньо зі складів постачальників і не маємо можливості контролювати всі складські залишки на чужих складах. При цьому, ми пропонуємо Вам всі товарні позиції, надані нам дистриб’юторами та виробниками покрівельної продукції.

За консультацією звертайтеся до наших фахівців за телефонами, вказаними в розділі Контакти, або через форму зворотного зв’язку.