Металопрофіль та Металочерепиця ТМ Преміум

Товщина металочерепиці . Яку обрати?

< Назад до статтей

У процесі пошуку металочерепиці покупцям доводиться вирішити питання з товщиною металу. Яка товщина буває і яку слід вибрати? У теперішній час у зв’язку з величезною конкуренцією з даної покрівельної продукції виробники, прагнучи здешевити вартість металочерепиці, все сильніше і сильніше занижують товщину металу. Чим тонше метал, тим він дешевше, тут логіка зрозуміла. Але як це відображається на експлуатації? Відповідь проста – ніяк. Неважливо, яка товщина металу, на довговічність металочерепиці вона не впливає. Так, а на що ж вона впливає? Впливає вона на транспортування і монтаж. Чим тонше лист, тим він м’якше і легше деформується. Якщо на хорошому виробництві упаковка якісна і доїхати до об’єкта матеріал може без пошкоджень, то при монтажі, у процесі підйому листів на дах, їх може просто зігнути, як від вітру, так і від власної ваги (якщо листи довше 2 м). З цієї причини монтаж може виявитися неякісним, і ви будете бачити замість красивої хвилястої поверхні даху стики листів металочерепиці по всій їх довжині і до того ж безліч вм’ятин від взуття монтажників, яким доводиться іноді ходити по готовій поверхні. Видовище не з приємних, особливо коли в дах вкладена кругленька сума грошей. Тому, краще брати метал якомога товще. Він має необхідну жорсткість і не так легко піддається деформації.

На сьогоднішній день максимальна товщина покрівельного металу з полімерним покриттям складає 0,5 мм. Товще ви не знайдете, його зараз просто не випускають. Але існують пропозиції черепиці з товщиною 0,47, 0,45, 0,43, 0,40, 0,38 і навіть 0,35 мм. Так, лист товщиною 0,35 мм вже можна порвати руками як фолію, і все одно на кожен товар знаходиться свій покупець і на цей теж є. Ми не рекомендуємо купувати металочерепицю тонше 0,43 мм. З цієї товщиною ще можна нормально працювати і змонтувати якісно матеріал. З більш тонкої вже дуже складно. Це не неможливо, але дуже складно. Якщо ви берете тонкий метал на дах, то повинні бути впевнені в своїй покрівельної бригаді на всі 100%, щоб вони не зіпсували матеріал.

Як перевірити товщину металочерепиці? Для цього є простий інструмент – мікрометр. Але слід мати на увазі, що вимірювати метал ви будете з полімерним покриттям, і товщина підкату металу буде менше показань інструменту мінімум на 0,03-0,06 мм. Так метал 0,5 мм  з покриттям Matt має товщину 0,6 мм, 0,5 мм має товщину 0,56 мм. Якщо вам мікрометр покаже товщину 0,45 мм з покриттям, металу там буде максимум 0,42 мм (це якщо покриття глянсове, а якщо мат, то і 0,42 мм там не буде).

Якщо інструменту немає, візуально і на дотик теж можна спробувати визначити, але для цього потрібно мати еталонний зразок металу. Попросіть його у продавця при оформленні угоди і порівняйте з матеріалом при отриманні. Занижену товщину або неякісне покриття ви відразу визначите.